Tymczasowy areszt dla sprawcy znęcania. Reaguj na przemoc

Bezpieczne i szczęśliwe święta to dla niektórych sfera marzeń, z powodu przykrych sytuacji, które dzieją się za zamkniętymi drzwiami domu. Policjanci każdego dnia interweniują i zatrzymują sprawców przemocy domowej, aby osoby nią dotknięte mogły odetchnąć z ulgą.

Wolnościowe środki zapobiegawcze, kiedy są nieskuteczne, są zamieniane na bardziej drastyczne, o czym przekonał się podejrzewany o znęcanie 35-latek z powiatu kamiennogórskiego. Najpierw w połowie grudnia został zatrzymany przez policjantów z Kamiennej Góry z powodu wtargnięcia do mieszkania, a także podejrzenia przemocy domowej. Funkcjonariusze wdrożyli procedurę niebieskiej karty, a wobec niego zastosowano dozór policyjny oraz zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonymi.

Niestety mężczyzna nie skorzystał z szansy, którą otrzymał na poprawę swojego zachowania i uporczywie nękał swoją byłą partnerkę. W związku z tym został ponownie zatrzymany przez policjantów, a po zapoznaniu się z zebranymi materiałami Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze zastosował wobec 35-latka tymczasowy areszt na okres 3-miesięcy.

Mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem. Za przestępstwa, których się dopuścił, grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Reagujmy na przemoc! Dajmy szansę osobom dotkniętym przemocą na normalne życie!

Źródło: KPP Kamienna Góra, st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment