Tymczasowy areszt dla Mikołaja R. za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości

Prokuratura Rejonowa w Kamiennej Górze skierowała do sądu skuteczny wniosek o tymczasowe aresztowanie Mikołaja R., podejrzanego o prowadzenie w nocy z 12 na 13 sierpnia 2020 roku w Kamiennej Górze pojazdu mechanicznego marki Opel Vectra w ruchu lądowym, znajdując się w stanie nietrzeźwości wynoszącym w kolejnych badaniach: 0,96 mg/dm3 oraz 0,85 mg/dm3 alkoholu w wydychanym powietrzu.

Prowadząc pojazd w tym stanie, pomimo wydania przez osoby uprawnione do kontroli ruchu drogowego w osobach funkcjonariuszy KPP Kamienna Góra przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych polecenia zatrzymania pojazdu, nie zatrzymał się i kontynuował jazdę. Podczas interwencji Mikołaj R. zachowywał się bardzo agresywnie, używał wobec funkcjonariuszy słów powszechnie uznawanych za wulgarne i obelżywe, stosował przemoc kopiąc ich, szarpiąc i uderzając w głowę, a także kierował wobec nich groźby pozbawienia życia, powołując się na swoje umiejętności w dziedzinie sztuk walki. W ten sposób zmuszał funkcjonariuszy do zaniechania prawnej czynności służbowej w postaci zatrzymania go. Wprowadzony do radiowozu wielokrotnie kopał w jego drzwi, powodując dodatkowo zniszczenie mienia na szkodę KWP we Wrocławiu, co skutkowało przedstawieniem mu kolejnego zarzutu.

Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze postanowieniem z dnia 14 sierpnia 2020 roku zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze. Więcej komunikatów w tagach prokuratura.

Zdjęcie ilustracyjne

Zobacz inne

Leave a Comment