Tymczasowy areszt dla mieszkańca Kamiennej Góry Bartłomieja A.

W dniu 7 sierpnia 2019 roku, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze, miejscowy Sąd Rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania wobec mieszkańca Kamiennej Góry podejrzanego o uprawę konopi innych niż włókniste i wytwarzanie środków odurzających.

5 sierpnia 2019 roku w jednej z miejscowości na terenie powiatu kamiennogórskiego doszło do zatrzymania mężczyzny, który prowadził uprawę konopi innych niż włókniste oraz wytwarzał środki odurzające. Na terenie posesji znajdowało się 56 krzewów tej rośliny mogących dostarczyć znaczne ilości suszu. Funkcjonariusze Policji ujawnili także sprzęt niezbędny do prowadzenia uprawy. Dodatkowo ustalono, że mężczyzna wytworzył dotychczas ponad 215 gramów ziela konopi innych niż włókniste co stanowi znaczną ilość.

Zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze, gdzie przedstawiono mu zarzuty uprawy oraz wytwarzania znacznych ilości środków odurzających. Wobec ustalenia, że Bartłomiej A. sprzedawał wytworzone narkotyki, usłyszał on także zarzut ich odpłatnego udzielania.

Po przeprowadzeniu przesłuchania, Prokuratura Rejonowa w Kamiennej Górze skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego skuteczny wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

Za popełnione przestępstwa 28-latkowi grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata, do 15 lat.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Więcej prokuratorskich komunikatów prasowych w tagach prokuratura.

Foto ilustracyjne

Share

Zobacz inne

Leave a Comment