Tymczasowy areszt dla mężczyzny podejrzanego o próbę włamania do bankomatu

Na 2 miesiące trafił do Aresztu mężczyzna, który podejrzany jest o przestępstwa przeciwko mieniu. Ma on na koncie usiłowanie kradzieży z włamaniem do bankomatu, kradzież z włamaniem do sklepu oraz kradzież wina. Przestępstw tych dopuścił się w ciągu 1 nocy w Jeleniej Górze. Policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Jego łupem padły przedmioty o wartości ponad 300 zł. Teraz za te przestępstwa grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

26 marca br. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące wobec 34-letniego mężczyzny bez stałego miejsca zamieszkania podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu.

25 marca br. około godziny  3 nad ranem policjanci z polecenia oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze pojechali na zgłoszenie, według którego mogło dojść do włamania w jednym z jeleniogórskich dyskontów spożywczych.  Na miejscu funkcjonariusze zauważyli uszkodzone drzwi oraz porozrzucane artykuły spożywcze. Na tyłach sklepu policjanci zatrzymali mężczyznę, który wyszedł z łupem. Okazał się nim 34-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Ze sklepu ukradł likiery, papierosy i inne drobne przedmioty o łącznej wartości blisko 300 zł.

Ponadto okazało się, że mężczyzna chwilę wcześniej ukradł 4 butelki wina na szkodę jednej z jeleniogórskich stacji paliw oraz próbował włamać się do bankomatu, ale spłoszył go alarm.

34-latek trafił do policyjnego aresztu. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za popełnione czyny grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Źródło:
Policja Jelenia Góra
podinsp. Edyta Bagrowska

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz