Tymczasowy areszt dla 58-latka za rozbój na 83-letniej kobiecie

Wtargnął do jednego z mieszkań w dzielnicy Piaskowa Góra, zaatakował 83-latkę, zażądał od niej wydania pieniędzy i ukradł 15 złotych. Ostatecznie 58-latek bezpośrednio po zgłoszeniu trafił w ręce policjantów pierwszego komisariatu. Decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu przestępca został już tymczasowo aresztowany na okres 2 najbliższych miesięcy.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek przed południem przy ul. Długosza w Wałbrzychu. 58-letni wałbrzyszanin wtargnął do jednego z mieszkań, zaczął szarpać 83-latkę, zagroził jej pozbawieniem życia i zażądał od seniorki wydania wszystkich pieniędzy. Przestraszona kobieta miała tylko 15 złotych. Przestępca zabrał więc gotówkę, a następnie uciekł.

Wezwani na miejsce zdarzenia funkcjonariusze Komisariatu Policji I w Wałbrzychu kilka minut później zatrzymali podejrzanego o ten czyn mężczyznę. Teraz za rozbój 58-latek odpowie przed sądem. W więzieniu może spędzić nawet 12 lat. Sąd Rejonowy w Wałbrzychu przychylił się do wniosku Policji i w stosunku do mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Źródło:
Policja Wałbrzych
sierż. szt. Marcin Świeży

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment