Tymczasowy areszt 23-letniego mężczyzny, który zadał nożem cios w brzuch

Na trzy miesiące do aresztu trafił 23-letni mężczyzna który, w czasie kłótni z 19-latkiem zadał mu nożem cios w brzuch, powodując ciężki uszczerbek na zdrowiu. Do zdarzenia doszło w grudniu ubiegłego roku przed jednym z lokali w Szczawnie Zdrój.

28 grudnia 2018r. bawiący się na dyskotece 19-letni mieszkaniec Wałbrzycha wyszedł przed lokal na papierosa. Został zaczepiony przez stojącego przed wejściem mężczyznę. Doszło do awantury, w czasie której napastnik wyciągnął nóż i zadał nim pokrzywdzonemu cios w brzuch. Sprawca uciekł, natomiast 19-latek szybko trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację.
Na podstawie zeznań świadków śledczy prowadzący sprawę sporządzili rysopis nożownika. Prowadząc szeroko zakrojone działania operacyjne wytypowali jako sprawcę tego przestępstwa 23-letni mężczyznę. 19 czerwca br. 23-latek został zatrzymany. Nie przyznał się do stawianych zarzutów, jednak w czasie okazania został rozpoznany przez pokrzywdzonego. Po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zgromadzonym przez policjantów Sąd Rejonowy w Wałbrzychu wydał decyzje o tymczasowym aresztowaniu 23-latka na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności od lat 3.

Źródło: Policja Wałbrzych

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz