Tymczasowe areszty podejrzanych o usiłowanie kradzieży z włamaniami do bankomatów

Trzech podejrzanych o usiłowanie kradzieży z włamaniami do bankomatów w Jedlinie-Zdroju oraz Boguszowie-Gorcach w rękach wałbrzyskich policjantów. Wszyscy zatrzymani decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani. Dwóch z nich za kratami więzienia może spędzić 10 lat. Najmłodszy ze sprawców nawet 15, gdyż działał w warunkach recydywy.

Wałbrzyszanie w wieku od 21 do 38 lat trafili za karty Aresztu Śledczego w Świdnicy dzięki żmudnej pracy operacyjnej oraz procesowej wykonanej przez  policjantów pionu kryminalnego oraz dochodzeniowo-śledczego wałbrzyskiej komendy. Mężczyźni są podejrzani o usiłowanie kradzieży z włamaniami do bankomatów w Jedlinie-Zdroju w nocy z 26 na 27 sierpnia i w Boguszowie-Gorcach – dzień później.

Podczas prowadzonych czynności policjanci na przełomie sierpnia i września zabezpieczyli procesowo do prowadzonego postępowania również dwa samochody osobowe, którymi sprawcy posłużyli się do popełnienia przestępstw.

Dzięki zgromadzonemu materiałowi dowodowemu przez wałbrzyskich funkcjonariuszy Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zastosował środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu dla 21 oraz 24-latka. 38-latek został natomiast tymczasowo aresztowany na okres 4 tygodni.

Źródło: Policja Wałbrzyska

Więcej policyjnych komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment