Twierdził, że przez ponad miesiąc ukrywał się w lesie

Ulżyło mu i podziękował policjantom z Boguszowa-Gorc za zatrzymanie. 30-latek odpowie teraz przed sądem za włamanie do samochodu i kradzież z niego gotówki oraz za kradzież roweru. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Realizując informacje własne mężczyznę przy ul. Głównej w Boguszowie-Gorcach zatrzymali w poprzedni czwartek  funkcjonariusze z tej miejscowości. Policjanci udowodnili 30-latkowi dokonanie 13 lutego tego roku włamania do zaparkowanego przy drodze pojazdu i kradzieży z niego 1500 koron czeskich oraz 340 złotych. W toku wykonanych działań funkcjonariusze ustalili, że podejrzany w sierpniu zeszłego roku ukradł także stojący w jednym z budynków przy ul. Głównej w Boguszowie-Gorcach rower o wartości ponad 800 złotych.

Podczas czynności procesowych mężczyzna oświadczył, że przez ponad miesiąc od włamania do samochodu ukrywał się w lesie i teraz – po tym jak został zatrzymany – dopiero mu ulżyło. Podziękował nawet funkcjonariuszom za szybkie działanie. Oczywiście przyznał się do popełnienia przestępstw i złożył wyjaśnienia. Za kradzież i kradzież z włamaniem może teraz trafić za kraty więzienia nawet na 10 lat.

Źródło: Policja Wałbrzych

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment