Turbo zagra w Świdnicy koncert na 40-lecie zespołu

Miłośników polskiego rocka/metalu informujemy, że 3 kwietnia br. o godz. 18:00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury odbędzie się koncert zespołu Turbo.

Zespół – legenda polskiego metalu – świętuje 40 rocznicę istnienia, która to przypadła właśnie na 2020 rok. Muzycy przygotowali z tej okazji przekrojowy program zawierający najważniejsze utwory zespołu. W Świdnicy usłyszymy jego akustyczną wersję.

Bilety:
45 zł / 35 zł (przedsprzedaż)
55 zł / 45 zł (w dniu wydarzenia)

Od początku działalności Turbo oscylowało w kierunku hard rockowym, z biegiem lat coraz bardziej udoskonalając styl w oparciu o kolejne metalowe trendy. Jednocześnie cały czas udawało się grupie zachować własny, charakterystyczny styl pozwalający kwalifikować zespół w gatunkach heavy i thrash metalu.

Twórczość zespołu wielokrotnie zdobywała uznanie krytyków i dziennikarzy. W muzycznych rankingach płyty Turbo otrzymywały tytuł „Płyty roku”, muzycy zajmowali pierwsze miejsca w branżowych plebiscytach, a grupa była nominowana do najbardziej prestiżowych nagród, w tym dwukrotnie do Fryderyków.

Formacja posiada w swoim dorobku sporo wydawnictw, w tym dwanaście albumów studyjnych. Już pierwsza płyta, zatytułowana „Dorosłe dzieci”, wydana w 1983 roku, stała się dużą sensacją,
a to za sprawą bezkompromisowej energii i nowatorskich jak na tamte czasy aranżacji. Utwór tytułowy stał się nie tylko jednym z najważniejszych i największych przebojów początku lat 80-tych, ale i całej polskiej muzyki rockowej.

Obecnie Turbo występuje w składzie:

Tomasz Struszczyk – śpiew
Wojciech Hoffmann – gitara prowadząca
Bogusz Rutkiewicz – gitara basowa, śpiew
Mariusz Bobkowski – perkusja
Przemysław Niezgódzki – gitara rytmiczn

Zobacz inne

Leave a Comment