Trzymiesięczny areszt dla zatrzymanego przez policjantów kryminalnych 26-latka

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali 26-letniego mieszkańca, który posiadał w swoim mieszkaniu narkotyki, a także przedmioty pochodzące z przestępstw. Podczas czynności procesowych funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie włamania do samochodów, kradzieże oraz zniszczenie mienia. Wałbrzyszanin dokonał ich w ciągu ostatnich 7 miesięcy. 26-latek decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na najbliższe 3 miesiące.

Policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy realizując informacje własne zatrzymali podejrzewanego o włamania do samochodów 26-latka w minioną środę przed południem przy ul. Bohaterów Getta w Wałbrzychu. W toku przeprowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili w mieszkaniu mężczyzny środki psychotropowe w postaci metamfetaminy, z których można było wykonać ponad 2,5 tysiąca porcji handlowych tych narkotyków, a także ponad 100 porcji handlowych amfetaminy oraz mniejsze ilości środków odurzających w postaci marihuany.

Funkcjonariusze zabezpieczyli także część skradzionego podczas pięciu włamań do pojazdów mienia. Do zdarzeń tych doszło na przełomie listopada i grudnia poprzedniego roku, a straty łącznie we wszystkich przypadkach wycenione zostały na blisko 2 tysiące złotych. Policjanci podczas dalszych czynności procesowych udowodnili 26-latkowi zniszczenie lusterka bocznego o wartości 560 złotych w autobusie komunikacji miejskiej, a także wielokrotne kradzieże alkoholu w okresie od czerwca poprzedniego roku do stycznia tego roku w jednym z marketów w Jedlinie-Zdroju. W tym ostatnim przypadku właściciel starty oszacował na blisko 1700 złotych.

26-latek stanie teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Źródło:
Policja Wałbrzych
sierż. szt. Marcin Świeży

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment