Trzy osoby zatrzymane z narkotykami – w tym 14-latka

29-latek z powiatu kamiennogórskiego został zatrzymany podczas patrolu policjantów Wydziału Kryminalnego. Z ich informacji wynikało, że może on posiadać przy sobie środki zabronione. Na widok funkcjonariuszy próbował uciekać, jednak szybko został obezwładniony i zatrzymany. Podczas wykonywanych czynności ujawniono przy nim niewielkie ilości marihuany.

Kolejnego dnia wieczorem policjant Wydziału Kryminalnego mając podejrzenie, że 35-latek z powiatu kamiennogórskiego może mieć narkotyki, postanowił go wylegitymować. Mężczyzna w trakcie czynności usiłował połknąć puste opakowanie po chusteczkach. Jak się okazało, w środku znajdowało się zawiniątko z metamfetaminą.

W nocy policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego podczas pełnionej służby kontrolowali 14-latkę, która swoim nerwowym zachowaniem wzbudziła ich zainteresowanie. Nie mylili się co swoich podejrzeń, że coś ukrywa, ponieważ nieletnia posiadała przy sobie marihuanę. O konsekwencjach i dalszym losie nastolatki zadecyduje Sąd Rodzinny.

Obaj zatrzymani mężczyźni zakończyli swój dzień w policyjnym areszcie.

Przypominamy, że posiadanie środków odurzających bądź psychotropowych zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku mniejszej wagi sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Źródło: KPP Kamienna Góra, st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment