“Trzeźwy poranek” – zatrzymani do kontroli nietrzeźwi

Policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w dniu 02 lipca br. w ramach akcji prewencyjnej ,,Trzeźwy poranek”, prowadzili działania na terenie powiatu kamiennogórskiego. Funkcjonariusze ruchu drogowego w ciągu kilku godzin porannego ruchu przebadali kilkuset kierowców.

Kamiennogórscy policjanci ruchu drogowego cyklicznie prowadzą działania na drogach naszego powiatu m.in. w ramach takich akcji jak ,,Trzeźwy poranek”. Tego typu działania mają głównie na celu przypominanie wszystkim kierowcom o tym, że każda osoba siadająca za kierownicę pod wpływem alkoholu stanowi realne zagrożenie dla siebie, a także życia i zdrowia innych użytkowników dróg. W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali użytkowników dróg znajdującego się po użyciu alkoholu. Zatrzymany do kontroli przez funkcjonariuszy drogówki to 30 – letni mężczyzna mieszkaniec gminy Lubawki. Kierował samochodem znajdując się w stanie po użyciu alkoholu z wynikiem 0, 17 miligrama alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierującemu funkcjonariusze zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami.

Dzień wcześniej 01 lipca br. dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji z Kamiennej Góry w trakcie służby obchodowej na terenie miasta zatrzymali do kontroli pojazd marki ford kierowany przez 32 – letnią kobietę, mieszkankę powiatu kamiennogórskiego. Kierująca w wydychanym powietrzu posiadała 0,81 miligrama alkoholu w wydychanym powietrzu. W związku z popełnionym przestępstwem policjanci zatrzymali jej uprawnienia do kierowania pojazdami a za swój czyn odpowie przed sądem.

Kierowcom oprócz utraty uprawnień grozi jeszcze zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna o której zadecyduje sąd.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment