Trzech sprawców pobicia z Boguszowa-Gorc w rękach policjantów

Pierwszy ze sprawców pobicia, do którego doszło w centrum Boguszowa-Gorc w listopadzie poprzedniego roku, wpadł w ręce policjantów z tego miasta kilka dni po zdarzeniu. W poprzedni piątek funkcjonariusze zatrzymali kolejnych dwóch przestępców. Mężczyźni w wieku od 22 do 29 lat staną teraz przed sądem.

Do zdarzenia doszło 25 listopada poprzedniego roku w centrum Boguszowa-Gorc. Trzech mężczyzn zaatakowało swoją ofiarę na ulicy. Sprawcy bili pokrzywdzonego rękoma oraz kopali po całym ciele, a następnie uciekli. Na szczęście pokrzywdzonemu nic poważnego mu się nie stało.

Podjęte przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach działania doprowadziły do zatrzymania pierwszego z podejrzanych – 29-latka – po dwóch dniach od zdarzenia, przy ul. Traugutta. Kolejni sprawcy przez blisko trzy miesiące ukrywali się przed mundurowymi, ale ostatecznie także wpadli w ręce policjantów 22 lutego bm. przy ul. Szkolnej. Podejrzani to 22 i 24-latek – mieszkańcy Boguszowa-Gorc.

Podejrzani odpowiedzą za pobicie, które mogło narazić człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło:
Policja Wałbrzych
sierż. szt. Marcin Świeży

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz