Trzech nieletnich sprawców pobicia w rękach policjantów z Boguszowa-Gorc

W wyniku realizacji informacji własnych policjanci z Boguszowa-Gorc zatrzymali trzech nieletnich mieszkańców tej miejscowości, którzy dokonali pobicia 17-letniego boguszowianina. Chłopcy w wieku od 14 do 16 lat staną teraz przed sądem rodzinnym.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w rejonie placu zabaw przy ul. 1 Maja w Boguszowie-Gorcach. 14, 15 i 16-latek wytypowali sobie przypadkową osobą – 17-latka, którego zaatakowali. Nieletni działając wspólnie i w porozumieniu pobili nastolatka, kopiąc go po całym ciele, a następnie uciekli. W wyniku zdarzenia pokrzywdzony doznał poważnych obrażeń. Miał między innymi złamany nos.

Podjęte przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach natychmiastowe działania doprowadziły do zatrzymania sprawców pobicia w poniedziałek. Dwóch z nich trafiło w ręce policjantów na terenie swojej miejscowości, a jeden z nich został zatrzymany w Wałbrzychu. Nieletni przyznali się do winy i za popełniony czyn karalny odpowiedzą teraz przed sądem rodzinnym.

Przypominamy, że wg Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich wobec osoby popełniającej czyny karalne (po ukończeniu lat 13, ale nie ukończeniu lat 17), mogą być stosowane środki wychowawcze oraz środek poprawczy w postaci umieszczenia w zakładzie poprawczym. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.

Źródło: Policja Wałbrzych

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment