Trzech nieletnich sprawców pobicia w rękach policjantów

W wyniku szybkich działań policjanci z Boguszowa-Gorc zatrzymali trzech nieletnich mieszkańców tej miejscowości, którzy dokonali pobicia 13-letniego boguszowianina. Chłopcy w wieku od 13 do 16 lat staną teraz przed sądem rodzinnym.

Do zdarzenia doszło w poprzedni czwartek po godzinie 20:00 przy ul. Kolejowej w Boguszowie-Gorcach. 13, 15 i 16-latek zaczepili na ulicy znanego im 13-latka, a następnie działając wspólnie i w porozumieniu przyparli małoletniego do muru i uderzając rękoma oraz kopiąc nogami po całym ciele pobili go i uciekli. W wyniku zdarzenia pokrzywdzony na szczęście doznał jedynie niegroźnych dla życia i zdrowia obrażeń.

Podjęte przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach natychmiastowe działania doprowadziły do zatrzymania sprawców czynu karalnego następnego dnia nad ranem. Dwóch z nich trafiło w ręce policjantów w miejscach swojego zamieszkania, a trzeci dobrowolnie zgłosił się na komisariat. Nieletni podczas czynności procesowych przyznali się do winy. Teraz odpowiedzą przed sądem, który już zdecydował, że 15 i 16-latek najbliższe 3 miesiące spędzą w schronisku dla nieletnich, gdyż nie był to pierwszy tego typu wybryk tych nastolatków.

Przypominamy, że wg Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich wobec osoby popełniającej czyny karalne (po ukończeniu lat 13, ale nie ukończeniu lat 17), mogą być stosowane środki wychowawcze oraz środek poprawczy w postaci umieszczenia w zakładzie poprawczym. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.

Źródło: Policja Wałbrzych

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz