Trzech Króli w Chełmsku Śląskim z licytacją królików

Przypominamy, że już w czwartek, 6 stycznia Święto Objawienia Pańskiego, potocznie zwane Trzech Króli. Chełmsko Śląskie po raz kolejny bierze udział w tym przedstawieniu Jasełek wystawianym w przestrzeni publicznej. Na wydarzenie w Chełmsku Śląskim zaprasza proboszcz Stanisław Kowalski i organizatorzy.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12:00 Mszą św. w kościele pw. Świętej Rodziny w Chełmsku Śląski. Po mszy Orszak wyruszył spod kościoła i przejdzie ulicami Chełmska Śląskiego do żywej szopki bożonarodzeniowej, która wystawiana jest od wielu lat, a jej bohaterami są żywe zwierzęta, o czym informowaliśmy tutaj. Następnie zostanie złożony pokłon dzieciątku Jezus i przekazanie darów. Po wspólnym kolędowaniu odbędzie się licytacja trzech żywych królików, znajdujących się w szopce.

Przypominamy, że przy stajence znajduje się puszka, do której można wrzucać pieniądze. Wszystkie zebrane środki zostaną wykorzystane na odnowienie ścian Kaplicy św. Anny. Mieszkańcy Chełmska Śląskiego i okolic własnymi środkami finansowymi próbują wyremontować wnętrze świątyni, którą prezentowaliśmy na naszym portalu tutaj.

Środki uzyskane z licytacji królików również trafią na wspomniany cel. Akcję zbiórki można wesprzeć do czwartku godz. 20:00 i do tego czasu będzie można również zwiedzać żywą szopkę bożonarodzeniową.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment