Trwają przygotowania do powrotu najmłodszych uczniów do szkół

Trwają przygotowania do ewentualnego powrotu najmłodszych uczniów do szkół. Ministerstwo Edukacji i Nauki poinformowało, że są przygotowane gotowe wytyczne sanitarne oraz harmonogram przeprowadzania testów przesiewowych na obecność SARS-Cov-2 dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych.

Powrót uczniów klas I-III do szkół będzie możliwy jedynie w reżimie sanitarnym. Opracowane zasady mają na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa. Wytyczne te, w dużej mierze opierają się na zapisach znanych już np. z września 2020 roku. Znajdują się w nich rekomendacje dotyczące zasad organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń oraz powierzchni, organizowania gastronomii czy postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły.

Od poniedziałku 11 stycznia 2021 roku mają rozpocząć się testy przesiewowe na obecność SARS-Cov-2 dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, nauczycieli szkół specjalnych i pracowników obsługi administracyjnej szkół. Badania potrwają do 15 stycznia 2021 roku i będą wykonywane za pomocą testu PCR, w jednostkach inspekcji sanitarnej oraz w punktach drive thru. Listy punktów i godziny poboru wymazów mają zostać opublikowane na stronach internetowych Wojewódzkich Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych i Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych.

Źródło: Ministerstwo Edukacji i Nauki

Zobacz inne

Leave a Comment