Trwają odwierty w Antonówce

Dnia 12 sierpnia 2016 roku ruszyły prace wiertnicze na terenie Antonówki. Po porannym briefingu prasowym, o czym informowaliśmy wcześniej, rozpoczęły się prace wiertnicze. Po wielogodzinnym odwiercie na głębokość około 5,5 metra niczego nie stwierdzono. Przy pomocy georadaru ustalono kolejne miejsce odwiertu. Prac poszukiwawczych jeszcze nie zakończono.

Przypominamy, iż na zlecenie Urzędu Miasta Kamienna Góra specjalistyczna firma poszukiwawcza wykonuje odwiert gruntu, przez który ma zostać wprowadzona kamera penetracyjna. Ma ona potwierdzić, czy faktycznie pod powierzchnią ziemi znajduje się sztolnia, a jeśli tak, to co skrywa w środku.

Pod koniec grudnia ubiegłego roku do Urzędu Miasta w Kamiennej Górze wpłynęło oficjalne pismo od pragnącego zachować anonimowość mieszkańca z informacją o ukrytych pod koniec II Wojny Światowej na terenie Kamiennej Góry ciężarówkach z nieznanym ładunkiem.

Badanie georadarem zlecone przez Urząd Miasta Kamienna Góra pokazało, że we wskazanym miejscu faktycznie występują anomalie (załamanie) gruntu, co wskazywać może na obecność sztolni. Trwające odwierty mają zweryfikować, czy na wskazanym terenie faktycznie znajduje się zasypana sztolnia z ukrytym ładunkiem.

Będziemy informować o kolejnych etapach prac.

Więcej informacji na temat poszukiwań w tagach ukryte ciężarówki.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment