Trwa ocena formalna wniosków w projekcie wymiany pieców

Komunikat dotyczący realizacji projektu pn. „Wymiana dotychczasowych wysokoemisyjnych źródeł ciepła w domach jednorodzinnych i mieszkaniach w domach wielorodzinnych, na obszarze Gminy Czarny Bór, Gminy Miejskiej Kamienna Góra, Gminy Kamienna Góra, Gminy Stare Bogaczowice oraz Uzdrowiskowej Gminy Miejskiej Szczawno-Zdrój”.

Informujemy, że obecnie trwa ocena formalna wniosków o powierzenie grantów na wymianę starych kotłów węglowych złożonych przez mieszkańców gminy Kamienna Góra i miasta Kamienna Góra. Po jej zakończeniu, w październiku nastąpi etap uzupełnień i poprawek wniosków. Będą Państwo sukcesywnie wzywani do uzupełnienia danych (np. pełnomocnictwa, uproszczonego audytu energetycznego). Zgodnie z procedurą na uzupełnienie braków lub omyłek we wnioskach będzie 28 dni, licząc od daty otrzymania informacji.

Ogłoszenie listy rankingowej i podpisywanie umów o powierzenie grantów nastąpi po zakończeniu etapu uzupełnień i poprawek wniosków.

Share

Zobacz również

2 Thoughts to “Trwa ocena formalna wniosków w projekcie wymiany pieców”

  1. Dariusz

    Mistrzostwo świata. Projekt, który miał pomóc, jest wydmuszką. Klasycznym działaniem „pod publikę”, niestety chybionym. Najpierw zapewnienia – wymieniajcie piece, będzie kasa. Później dłuuuugo nic, a na końcu góra urodziła mysz. No bo jak to się stało, że niektórzy skończyli inwestycję w 2000 roku, ale się nie załapali na program, bo go nie zdołano wdrożyć w sensownej formie, a gdy już się ukazał, to okazało się, że warunki są zaporowe. Dlaczego? No tak, decydenci wymyślili „audyt energetyczny”, który ma być wykonany PRZED początkiem inwestycji. No super! Nie wystarczą faktury, może oględziny PO zakończeniu wymiany. Łatwo się nabija ludzi w butelkę? Owszem. A później zdziwienie, że ktoś ma „halo” do rządzących na jakimkolwiek szczeblu. Tak to panie Burmistrzu nie zbuduje pan swojego poparcia. Później program-proteza, że może jakaś kasa się znajdzie z budżetu, tylko są lokalne trudności z uchwałami, później ze środkami finansowymi, trzeba mieć pisma ze złomowania pieca, zdjęcia, naklejki, tabliczki znamionowe ze starych gratów. To może jeszcze film przynieść z przeprowadzania inwestycji? A jeśli piec oddałem potrzebującemu, żeby go sobie sprzedał i miał na chleb, to co? Pismo z poświadczeniem notarialnym mam załatwić? Żenada. Coś pan doradzi panie Burmistrzu ze swojego, bujanego fotela, z którego udzielał pan tylu rad? Tylko merytorycznych, proszę.
    Ach, żeby nie było – jakiś czas temu podobny projekt był robiony dla Miasta i Gminy Lubawka. Szybko, sprawnie, były wyniki, ludzie zadowoleni. Można? Można.

    1. Dariusz

      „że niektórzy skończyli inwestycję w 2000 roku” – chodziło oczywiście o 2020 – mój błąd.

Leave a Reply