Trwa cykl warsztatów w kamiennogórskim muzeum

W kamiennogórskim Muzeum Tkactwa trwa cykl warsztatów w ramach zadania dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Przypominamy, że warsztaty rozpoczęto we wtorek, 14 listopada nauką tradycyjnego haftu dla dorosłych. Reportaż fotograficzny prezentowaliśmy tutaj.

Dziś (piątek, 17 listopada) odbywają się zajęcia podzielone na trzy grupy, dla młodszych uczestników. Jako pierwsze w warsztatach uczestniczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze, które wzięły udział w krótkiej lekcji muzealnej poświęconej koronce. Poznali rodzaje koronek oraz nici, z których powstają, a także obejrzały różne przedmioty ozdobione koronką. Uczestnicy zajęć mieli okazję również przymierzyć czepce znajdujące się w zbiorach muzeum oraz obejrzeć koronkowe beciki, chusteczki do nosa, zakładki do książek, parasolki oraz koronkowe obrazki. Na koniec wzięli udział w warsztatach, podczas których stworzyli lampiony, które ozdobiły różnymi koronkami. Reportaż fotograficzny prezentowaliśmy tutaj.

Kolejną grupą byli wychowankowie Zespołu Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze. Zapraszamy do poniższej galerii z wydarzenia.

Warsztaty zostały dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Share

Zobacz inne