Trwa budowa Park & Ride w Kamiennej Górze

Przy ul. Lubawskiej w Kamiennej Górze trwa budowa jednego z punktów obsługi rowerzystów, o czym informowaliśmy wcześniej. Przypominamy, że budowana na terenie miasta ścieżka rowerowa będzie posiadać dwa punkty obsługi rowerzystów – Park & Ride. Drugi wybudowany zostanie przy ul. Jeleniogórskiej.

Park & Ride (Parkuj i Jedź) będzie parkingiem przeznaczonym dla osób korzystających ze ścieżki rowerowej. Kierowcy będą mogli pozostawić na parkingu swoje pojazdy i korzystać z trasy dla rowerów. Oczywiście nie zabraknie miejsc przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

Przypominamy, że budowana ścieżka rowerowa na terenie miasta, zostanie połączona z oddaną już do użytku ścieżką na terenie gminy. Odcinek Czadrów-Krzeszów również  zostanie zmodernizowany poprzez utworzenie punktów obsługi rowerzystów. Zostanie miejscowo utwardzony teren, wykonane zjazdy ze ścieżki rowerowej do miejsc postoju, zostaną zamontowane urządzenia do użytku rowerzystów (ławki, stoły, kosze na odpady z możliwością segregacji, stojaki na rowery itp.). Powstała infrastruktura zostanie wyposażona również w zestawy podstawowych narzędzi do naprawy rowerów (kluczy, wkrętaków i imbusów), do których będzie nieodpłatny dostęp, o czym informowaliśmy wcześniej.

Cały proces budowy dróg rowerowych w naszym regionie dostępny na portalu Relacje Regionalne w tagach ścieżka rowerowa.

Share

Zobacz również

Leave a Reply