Troje kamiennogórzan ukradło 13 tys. zł starszej kobiecie z Boguszowa-Gorc

Zawsze zamykajmy drzwi na zamek, gdyż możemy paść ofiarą złodziei. O tym właśnie przekonała się w sylwestrowe popołudnie 79-latka z Boguszowa-Gorc. Nieświadoma mieszkanka powiatu wałbrzyskiego dopiero następnego dnia zorientowała się, że – gdy brała kąpiel – ktoś wszedł do niej do domu i zabrał trzy portmonetki z pieniędzmi, dokumentami oraz kartą bankomatową, przy której był również pin do niej. Następnie sprawcy wielokrotnie skorzystali z karty, a straty wyniosły ponad 13 tysięcy złotych. Do tej sprawy w ostatnich dniach miejscowi policjanci zatrzymali troje mieszkańców Kamiennej Góry. Wszystkim za popełnione wspólnie przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Kobieta o utracie portmonetek zorientowała się pierwszego stycznia, jednak o tym, że doszło do kradzieży w jej mieszkaniu przy ul. Racławickiej, dopiero kolejnego dnia, kiedy sprawdziła swoje konto bankowe, z którego zniknęło łącznie 13 tysięcy złotych. 79-latka niezwłocznie powiadomiła policjantów, a ci bezpośrednio po zgłoszeniu tego faktu już w niedzielę rozpoczęli czynności mające na celu ustalenie sprawców serii przestępstw.

Z zebranego materiału w sprawie wynikało, że pięciu wypłat w bankomatach na kwotę 5 tysięcy złotych oraz łącznie trzynastu płatności kartą na kwotę około 8 tysięcy złotych odpowiada dwóch mężczyzn i kobieta. Trop poprowadził boguszowskich funkcjonariuszy do Kamiennej Góry. Jeszcze drugiego stycznia zatrzymani zostali dwaj mężczyźni w wieku 41 oraz 30 lat, a dzień później w ręce mundurowych wpadła 34-letnia kamiennogórzanka.

W trakcie czynności procesowych troje podejrzanych przyznało się do popełnionych przestępstw związanych z włamaniami na konto bankowe. Kobieta odpowie dodatkowo za kradzież mieszkaniową. 34-latka dokonała jej metodą na tzw. klamkę, wykorzystując nieuwagę 79-latki. Kiedy seniorka zastawiła niezaryglowane drzwi, kobieta weszła do jednego z pokoi, w którym znajdowały się portmonetki i ukradła je.

Troje kamiennogórzan może teraz trafić za kraty więzienia na 10 lat. Policjanci odzyskali niewielką ilość gotówki niewydaną jeszcze przez przestępców w kwocie 500 złotych.

Źródło:  Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment