Trebunie-Tutki w Jeleniej Górze

Informujemy, iż dnia 17 grudnia 2017 roku w Zdrojowym Teatrze Animacji w Jeleniej Górze (Park Zdrojowy 1) odbędzie się koncert Trebunie-Tutki “Góralskie Kolędowanie”.

Koncert zawiera elementy tradycji Podhala w przedświątecznym klimacie z gawędami, anegdotami i opowieściami lidera zespołu, Krzysztofa Trebuni-Tutki, do posłuchania i do wspólnego śpiewania kolęd “ogólnopolskich”.

Muzyczna podróż do ginącego świata Skalnego Podhala i jego tradycji przedświątecznych, która przeradza się w barwne widowisko w duchu wspólnego, rodzinnego kolędowania. Prezentuje elementy góralskich jasełek, z wesołymi kolędnikami oprowadzającymi turonia wśród publiczności. W tej propozycji znajdują się zarówno utwory z repertuaru zespołu, które nawiązują do tradycji, brzmią radośnie i tanecznie, jak i “tradycja w pigułce”- znane śpiewki i nuty góralskie. Usłyszymy również największe przeboje zespołu, powstałe przy współpracy międzykulturowej z Twinkle Brothers z Jamajki i Urmuli z Gruzji. Zabrzmią tradycyjne, polskie i znane wszystkim kolędy z zachętą do wspólnego śpiewania. Pojawiają się tez góralskie życzenia i sypanie ziarnem “na scyńście, na zdrowie”.
Atmosfera radosna, rodzinna, polska!

Zespół wystąpi w składzie:
Krzysztof Trebunia-Tutka – skrzypce, koza podhalańska, fujarki, piszczałki, róg, śpiew, prowadzenie koncertu
Anna Trebunia-Wyrostek – basy podhalańskie, śpiew
Jan Trebunia-Tutka – altówka, śpiew
Andrzej Polak – skrzypce, śpiew
Jacek Fedkowicz – gitara basowa
Szymon Kamykowski – saksofony

Bilety: 70 zł. parter, 60 zł. balkon
Rezerwacje od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-15:00
Tel. 75 755 76 90 wew. 16 i 20
sprzedaż internetowa: tiketto.pl oraz biletynakabarety.plShare

Zobacz inne

Leave a Comment