Tragiczny wypadek na krajowej, w którym śmierć poniósł pieszy

W Piechowicach na krajowej „3” doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Z nieustalonych przyczyn został potrącony przez kierującego pojazdem osobowym pieszy, który zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Obecnie policja i prokuratura wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego wypadku.

Do zdarzenia doszło 19 stycznia 2019 roku około godziny 17.00 w Piechowicach na krajowej „3”.

Z nieustalonych przyczyn został potracony przez 33-letniego kierującego pojazdem marki Opel 49-letni pieszy, który przechodził przez jezdnię. Mężczyzna pomimo podjętej reanimacji zmarł.

Kierujący oplem trzeźwy, nie doznał obrażeń. Na miejscu wykonano czynności z udziałem prokuratora Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze oraz biegłego z zakresu ruchu drogowego. Obecnie policja i prokuratura wyjaśniają szczegółowo przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Apelujemy o rozsądek na drodze. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem „najechanie” na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych.  Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci przypominają o noszeniu elementów odblaskowych po zmierzchu. Dają one kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.

Źródło:
Policja Jelenia Góra
podinsp. Edyta Bagrowska

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment