Torba dla kota – kiedy przyda się bardziej niż klasyczny transporter

Torba transportowa dla kota to dość nietypowy, ale coraz bardziej popularny rodzaj transportera, który świetnie sprawdza się, kiedy rzadko korzystasz z samochodu i chcesz zadbać o maksymalny komfort zwierzaka. Kiedy sprawdzi się tak samo dobrze, jak klasyczny, plastikowy transporter i jakie są jej największe zalety?

Torba transportowa dla kota – najwygodniejszy sposób przenoszenia ulubieńca

Nie ma co ukrywać – większość kotów nie lubi podróży. O wiele rzadziej więc widuje się je w samochodzie, w drodze na urlop. Dużo rzadziej jeżdżą też samolotem. Podróże stają się też często niemożliwe, kiedy zwierzę cierpi na chorobę lokomocyjną. By zaoszczędzić kotu stresu, wielu opiekunów ogranicza wyjścia zwierzaka do niezbędnego minimum. Kiedy wychodzisz ze swoim kotem głównie do pobliskiego weterynarza, a podczas wyjazdów pupil zostaje pod opieką koleżanki mieszkającej przystanek drogi od domu, może się okazać, że elegancka torba transportowa będzie bardziej praktyczna niż tradycyjny transporter.

Nie ma co ukrywać – kwadratowy, twardy transporter, choć zapewnia bezpieczeństwo zwierzęciu w samochodzie, nie jest zbyt wygodny do noszenia. Wygodna klatka transportowa sprawdzi się, kiedy wybierasz się w podróż autem. Kiedy wyjście z kotem oznacza po prostu dłuższe spacery, zarówno dla Twojego kota, jak i dla Ciebie lepszym wyborem będzie torba podróżna. Torba zakładana na ramę sprawi, że spacery z kotem, a nawet podróże komunikacją miejską staną się mniej stresujące dla pupila.

Torby transportowe sprawdzą się nie tylko do transportu kota. Mogą z nich korzystać także małe psy i niektóre gatunki małych zwierząt (np. szynszyla).

Jak wybierać torby transportowe

Odpowiedni transporter potrafi naprawdę ułatwić wyjście z ulubieńcem. Warto zadbać, by torba (lub plecak) były wygodne. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnego stresu u kota. Przede wszystkim sprawdź, czy rozmiar jest wystarczająco duży. Kiedy kotu będzie ciasno w torbie, zwierzak na pewno będzie gorzej znosił pobyt w torbie. Kot jest stosunkowo małym zwierzakiem, dlatego bez problemu znajdziesz torbę w odpowiednich rozmiarach. W przypadku większych kotów – sprawdź torby przeznaczone dla małych psów.

By podróżować bezpiecznie, wybierz torbę z elementami z siatki, które umożliwią kotu oddychanie. Ciekawym rozwiązaniem są też torby transportowe, które przez specjalny otwór umożliwiają swobodne obserwowanie okolicy – wtedy jednak pupil musi być przypięty od wewnątrz smyczą do torby.

Idealna torba dla kota musi być też ergonomiczna. Wykonana z lekkiego, ale wytrzymałego nylonu, z długim uchwytem pozwalającym na założenie torby na ramię. Ten sposób transportu sprawdzi się nie tylko w przypadku kotów, ale też małych psów

Torba podróżna dla kota – idealny transporter w wielkim mieście

Podczas, gdy tradycyjne transportery zajmują sporo miejsca, torbę transportową wystarczy często złożyć i schować do szafy. Wykonana z praktycznego poliestru, czy trwałego nylonu, często jest wyposażona w szelki, które zwiększają komfort podróżowania.

Torba transportowa sprawdzi się też podczas podróży pociągiem, czy komunikacją miejską. Możesz po prostu położyć ją sobie na kolanach.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment