Tomograf komputerowy dojechał do kamiennogórskiego szpitala

Ruszył proces instalacji tomografu komputerowego w kamiennogórskim szpitalu. Do Powiatowego Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze dojechał dziś (poniedziałek, 14 listopada) tomograf komputerowy. Urządzenie zostanie zainstalowane w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu. Przypominamy, że decyzją Prezesa Rady Ministrów przekazano nieodpłatnie dla kamiennogórskiego szpitala tomograf komputerowy. Urządzenie zostało udostępnione z rezerw strategicznych, a jego koszt to 2,7 miliona złotych. Już niebawem mieszkańcy powiatu będą mogli korzystać z nowych usług medycznych.

– Bardzo ważny dzień dla placówki, ale przede wszystkim dla mieszkańców naszego powiatu. […] Przyjechał do nas dzisiaj tomograf nie 16, nie 32 a 80-rzędowy. To jest naprawdę bardzo dobre urządzenie diagnostyczne – mówi prezes PCZ w Kamiennej Górze Barbara Kosak.

Tomograf w realny i bezpośredni sposób wpłynie na zwiększenie możliwości kamiennogórskiego szpitala w zakresie udzielania pomocy pacjentom, a także zapewni możliwe optymalne warunki dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej i jakości usług. Doposażenie kamiennogórskiego szpitala w tomograf zapewni kompleksowość udzielanych świadczeń i ciągłość ich udzielania, bez konieczności korzystania z pracowni tomografii komputerowej innych placówek.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment