To on oszukiwał metodą na tzw. blika. Pomóż w ustaleniu jego tożsamości

Policjanci walczący na co dzień z przestępczością gospodarczą wałbrzyskiej komendy zwracają się z prośbą o pomoc w ustaleniu tożsamości osoby widniejącej na udostępnionych zdjęciach. W toku prowadzonego postępowania funkcjonariusze ustalili, że to właśnie ten mężczyzna wypłacał pieniądze w bankomatach, wykorzystując nieświadomość osób i dokonując tym samym oszustw na tzw. blika.

Przypominamy, że metoda na tzw. blika polega na tym, że sprawca po przełamaniu hasła do aplikacji messenger, rozsyła wiadomości do osób z listy znajomych użytkownika, zwracając się z prośbą o udostępnienia mu właśnie kodu blik. Osoba pokrzywdzona będąc przekonana, że otrzymuje wiadomość od znajomego, prowadzi z nim korespondencję, a następnie na prośbę osoby podszywającej się pod użytkownika aplikacji, przekazuje kod blik, na podstawie którego sprawca dokonuje wypłaty pieniędzy z bankomatu i ostatecznie znika z gotówką.

Policja apeluje do osób, które rozpoznają sprawcę tego czynu lub mają jakąkolwiek wiedzę nt. osoby widniejącej na zdjęciach o zgłoszenie się bezpośrednio do Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przy ul. Mazowieckiej 2, o kontakt telefoniczny całodobowo z dyżurnym jednostki pod numerem telefonu 47 87 513 60, bądź o kontakt z prowadzącym postępowanie funkcjonariuszem pod numerem telefonu 47 87 514 31 (w dni robocze w godzinach 7:30-15:30).

Źródło: Policja Wałbrzyska. Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment