The Klenczon Experience

Dnia 22 października 2017 roku o godz. 19:00 w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu odbędzie się 26 Międzynarodowy Festiwal Drum Fest.

Autorem projektu muzycznego The Klenczon Experience jest Wojciech Hoffmann. Stworzył go w hołdzie ikonie polskiego bigbitu i rocka Krzysztofowi Klenczonowi. Wojciech Hoffmann jest jednym z najlepszych polskich gitarzystów, grający w zespołach Turbo i Czerwone Gitary. Do współpracy przy projekcie zaprosił Maruiusza Bobkowskiego z zespołu Turbo, Arka Malinowskiego, z którym przez kilka lat razem występowali w macierzystym zespole Klenczona – Czerwonych Gitarach, oraz Dominika Pszkita.

Muzyka projektu to powrót do wspaniałych brzmień lat sześćdziesiątych. Biorąc pod uwagę miłość Krzysztofa Klenczona do Jimiego Hendrixa występ wypełnią również rockowe aranżacje. Większość programu wykonana będzie na autentycznej gitarze z 1961 roku, na której Klenczon grał w Czerwonych Gitarach, której brzmienie jest do dziś bardzo charakterystyczne.

Na prawie dwugodzinny koncert składać się będą piosenki Krzysztofa Klenczona z okresu Czerwonych Gitar i późniejsze Trzech Koron. W repertuarze każdy słuchać odnajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie takich hitów jak: 10 w skali Beauforta, Nie przejdziemy do historii, Kwiaty we włosach, Biały Krzyż, Natalie, Nikt na świecie nie wie, jak i wiele innych piosenek.

The Klenczon Experience to ogromna dawka beatowej energii w aranżacjach lat sześćdziesiątych, która gwarantuje duże przeżycia artystyczno – wizualnie.

The Klenczon Experience występuje w składzie:
Wojciech Hoffmann – gitary i śpiew
Arek Malinowski – gitara basowa i śpiew
Mariusz Bobkowski – perkusja i śpiew
Dominik Pszit – gitara i śpiew

Bilety: 20 zł. oraz 30 zł. w dniu koncertu

Bilety również do nabycia w salonach muzycznych RAGTIME, sklepach Empik i Media Markt oraz na portalu Ticketpro.Share

Zobacz inne

Leave a Comment