Testy przesiewowe na obecność koronawirusa dla nauczycieli

W dniu 14 stycznia 2021 roku w Kamiennej Górze odbędą się testy przesiewowe na obecność koronawirusa dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych i pracowników obsługi administracyjnej szkół.

Badania są dobrowolne i bezpłatne. Chęć udziału w testach zadeklarowało 152 nauczycieli i pracowników szkół w Kamiennej Górze i placówek z powiatu kamiennogórskiego.

– Próbki będą pobierane w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze 14 stycznia w godzinach od 9 do 16 – informuje Andrzej Wyrzykowski, dyrektor kamiennogórskiego Sanepidu.
– Wyniki powinniśmy poznać w miarę szybko, w ciągu kilku dni – dodaje.

Szef kamiennogórskiego Sanepidu prosi, aby nauczyciele oczekujący na wyznaczenie terminu badania, nie sugerowali się informacjami przesyłanymi przez system powiadomień SMS, który został uruchomiony do przeprowadzenia tej akcji. Niestety nie działa on dobrze. Nauczyciele i pracownicy szkół z Kamiennej Góry i powiatu powinni zgłaszać się w czwartek, 14 stycznia w wyznaczonych godzinach.

Badania będą wykonywane za pomocą testu genetycznego PCR. Wyniki mają być dostępne w aplikacji Internetowe Konto Pacjenta, którą uruchomiło Ministerstwo Zdrowia.

Testy nauczycieli odbywają się w ramach przygotowań do ewentualnego powrotu uczniów klas I-III do nauki stacjonarnej.

Zobacz inne

Leave a Comment