Teatralno-mikołajkowe zakończenie projektu

W poniedziałek, 5 grudnia br. w Bibliotece + Centrum Kultury w Czarnym Borze odbyło się podsumowanie projektu Basiowe czytanki czyli rodzinne warsztaty w bibliotece.

Projekt miał na celu rozszerzenie zakresu usług czarnoborskiej biblioteki i dostosowanie ich do potrzeb najmłodszej grupy czytelników oraz ich rodziców.

W ramach zadania od maja do grudnia br. w B+CK odbywały się warsztaty biblioterapeutyczne, pedagogiczne, psychologiczne, a także z zakresu ruchu rozwijającego i zdrowego odżywiania, było też mnóstwo rodzinnych zabaw i teatralnych animacji a wszystko to na kanwie znanej i lubianej serii dla dzieci pt. Basia Zofii Staneckiej.

Podsumowanie projektu odbyło się w przeddzień Mikołaja, nie mogło więc zabraknąć mikołajkowych akcentów. Sala widowiskowa wypełniła się po brzegi młodymi uczestnikami projektu, było świątecznie i teatralnie, bo organizatorzy na finał projektu zaplanowali spektakl w wykonaniu Teatru Bajka. Aktorzy brawurowo i z olbrzymim poczuciem humoru zaprezentowali „Diabelskie figle” – pełną przygód, zwrotów akcji i poczucia humoru – historię niefrasobliwego Aniołka, podstępnego Diabełka i mądrego Dziadka Mikołaja.

Był śmiech do łez i policzki młodych widzów rozgrzane emocjami do czerwoności Uczestnicy Basiowych czytanek otrzymali też pamiątkowe kubeczki i torby na zakupy z wizerunkiem Basi – bohaterki projektu.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment