Teatr wysokich napięć i wybuchowa lekcja w Time Gates

W jeleniogórskich podziemiach Time Gates Bramy Czasu możesz zobaczyć przegląd fascynujących zjawisk chemiczno-fizycznych, które pozwolą zrozumieć drobne sekrety natury. Zobacz co dzieje się gdy rozpoczyna się spektakularny pokaz Szalonego Naukowca.

Teatr wysokich napięć

Pokaz z wykorzystaniem najmocniejszych w Polsce urządzeń elektrycznych – wyładowania rzędu kilku milionów V. Zobaczysz prawie dwu metrowe pioruny, poczujesz jak dzięki wysokiemu napięciu włosy stają dęba. Zobaczysz z bliska pioruny w największej w Polsce Kuli Plazmowej. Zobaczysz jak porusza się prąd w Drabinie Jakubowej. Atrakcjami pokazu są Cewka Tesli oraz Generator Van De Graaffa.

Wybuchowa lekcja

Pokaz z wykorzystaniem dwóch skrajnych substancji – ciekły azot, jako jedna z najzimniejszych w całym wszechświecie (-200 stopni w skali Celcjusza) oraz płonące wybuchy metanu (blisko 200 stopni w skali Celcjusza). Dzięki widowiskowym eksperymentom zrozumiesz podstawowe pojęcia dotyczące ciepła. Podczas pokazu zobaczysz eksplozje dymu i piany, zamrażanie, podpalanie oraz termometr miłości.

Zobacz co kryje się za drzwiami Time Gates – Bramy Czasu w Jeleniej Górze przy ul. Chełmońskiego 3.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment