Tarcza Kapitana Ameryki w Kamiennej Górze

Wszystkich fanów MARVEL’a informujemy, że już 30 kwietnia 2019 roku we wrocławskim MovieGate (pod placem Solnym) odbędzie się uroczysta odsłona oryginalnej pierwszej tarczy popularnego bohatera Kapitana Ameryki.

Wspominamy o tym wydarzeniu ponieważ ten oryginalny filmowy rekwizyt wysłany z Los Angeles (USA) najpierw dotarł do kamiennogórskich podziemi Arado. To w Kamiennej Górze 25 kwietnia została oficjalnie sprawdzona przesyłka, która następnie wyruszyła do Wrocławia na prezentację dla mediów.

Pierwsza tarcza Kapitana Ameryki z 1990 roku była bronią głównego bohatera Steve Rogers’a, w którego postać wcielił się Matt Salinger. Serii Marvel Comics nie trzeba nikomu przedstawiać. W komiksie Captain America Comics w założeniu miał być uosobieniem patriotyzmu i potęgi militarnej USA. Postać z początku była wykorzystywana do celów propagandowych (na okładce komiksu, w którym zadebiutował, uderza pięścią w twarz Adolfa Hitlera). Do tytułowej roli rozważano Arnolda Schwarzeneggera, Vala Kilmera i Dolpha Lundgrena, ale ten pierwszy miał nieodpowiedni akcent, a Lundgren był zajęty pracą na planie filmu “Punisher”.

Biały wzór gwiazdy na tarczy jest ręcznie malowany, osadzony na niebieskim tle. Gwiazdę oplatają białe i czerwone pierścienie – wszystkie kolory nawiązują do flagi USA, co już podkreśla patriotyczny charakter bohatera. Tarcza jest w doskonałym stanie, z niewielkimi przeciekami czerwieni na okręgach, wskazującym na jej ręcznie wykonanie. Tarcza oczywiście posiada oryginalny certyfikat potwierdzający, że to prototyp.

Cena wywoławcza tarczy to około 80 tys. złotych, a sama przesyłka do Polski kosztowała ponad 11 tys. złotych (3 tys. dolarów).

Galeria z otwarcia przesyłki

Wybrane rekwizyty MovieGate we Wrocławiu

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz