Sztywny Pal Azji – Rock Fest 2019

W dniu 27 kwietnia 2019 roku w wałbrzyskiej Hali Aqua Zdrój odbyła się siódma edycja wydarzenia Wałbrzych Rock Fest.

Rock Fest to impreza, która miała swój początek w Świebodzicach w marcu 2012 roku. Obecnie organizowana jest w Wałbrzychu i weszła już na stałe do kalendarza imprez Dolnego Śląska.

Podczas siódmej edycji, wzorem lat ubiegłych, zaprezentowała się czołówka polskiej sceny muzycznej: Katarzyna Nosowska, Róże Europy, Kobranocka, Sztywny Pal Azji, Opiłki.

Sztywny Pal Azji to zespół, który graniem na trójmiejskich deptakach przetarł sobie drogę na największe kontrkulturowe polskie festiwale i przeszedł do historii polskiego rocka. Spontaniczny pomysł grupy przyjaciół, by grać razem, przerodził się w zespół w 1986 roku, gdy skład: Jarosław Kisiński, Leszek Nowak, Paweł Nazimek, Janusz Deda i Andrzej Turek wszedł na scenę Nowohuckiego Centrum Kultury. Na większe sukcesy nie trzeba było czekać długo. Debiutancka płyta Europa i Azja (1987 rok) z jeszcze gościnnym udziałem Ryszarda Wojciula (Róże Europy) wzbudziła duże zainteresowanie wśród młodych odbiorców, a utwory ją promujące szybko zagościły na słynnej Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Wieża radości znalazła się na samym szczycie stawki, a w 2014 roku została uznana, przez słuchaczy za najważniejszy polski utwór wszech czasów (7. Polski Top Wszech Czasów).

Wydarzenie Wałbrzych Rock Fest tradycyjnie poprowadził dziennikarz muzyczny i prezenter Programu Trzeciego Polskiego Radia – Piotr Stelmach.

Nasze relacje z Rock Fest dostępne tutaj.

Zobacz ofertę patronatu medialnego
Share

Zobacz inne

4 Thoughts to “Sztywny Pal Azji – Rock Fest 2019”

  1. […] Sztywny Pal Azji – Rock Fest 2019 Kobranocka – Rock Fest 2019 Komunikaty […]

Leave a Comment