Szopka Krzeszów, Chełmsko Śl.

Dnia 26 grudnia 2016 roku w krzeszowskiej Bazylice NMP odbył się koncert kolęd i pieśni religijnych w wykonaniu czeskiego zespołu Tocque de silencio.

Zespół działa od kilku lat, łącząc oświadczenie czeskich muzyków z żywiołową muzyką hiszpańską. Filarem zespołu są Vanda Klapetková (śpiew, flet altowy, perkusja, klawisz) pochodząca z parafii Josefov i Jindřich Klapetek (gitara akustyczna, śpiew) pochodzący z parafii opawskiej.
Oboje wykonawcy występowali w czeskich i zagranicznych salach koncertowych, oraz w kościołach, min.: Czechy, Niemcy, Wielka Brytania. W Polsce, w takich miejscach, jak: Wałbrzych, Bielawa, Krzeszów, Kamienna Góra.

Nierozłącznym elementem świątyń w okresie świąt Bożego Narodzenia są stajenki. Również w Krzeszowie wierni mają możliwość zobaczyć szopkę bożonarodzeniową, znajdującą się wśród pięknie udekorowanego wnętrza bazyliki.

Tradycyjnie w Chełmsku Śląskim przy kościele pw. Świętej Rodziny można również zwiedzać szopkę bożonarodzeniową. Szopka jest wystawiana od kilku lat, a jej bohaterami są żywe zwierzęta.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment