Szkolenie – Sztuka Carvingu

Stowarzyszenie Brama Czadrowska zaprasza mieszkańców gminy Kamienna Góra do świetlicy w Czadrowie na bezpłatne szkolenie ręcznego rzeźbienia w owocach i warzywach.
Zajęcia odbędą się dnia 25 listopada 2015 roku o godz. 16:00. Szkolenie będzie prowadzić mieszkanka sołectwa Czadrów, Pani Magda Rak.
Każda zainteresowana osoba musi ze sobą przynieść nóż ostry mały, dwa jabłka i dowolny jeden owoc lub warzywo (gruszka, pomarańcza, banan, rzodkiewka). Produkty muszą być świeże!

Sztuka carvingu pochodzi z Tajlandii. W krajach azjatycki znana jest już od co najmniej kilkuset lat. Jest tradycyjnym elementem tajskiego święta Loy Krathong i jest uznawana za dziedzictwo narodowe tego kraju.
Najpopularniejszymi owocami i warzywami używanymi w carvingu są arbuzy, melony, dynie, papaje, ananasy, rzodkiew, buraki, selery, marchewki.
W tradycyjnym tajskim carvingu używa się tylko klasycznego noża tajskiego. Najczęściej tworzy się motywy roślinne, czasem zwierzęce. Popularne są także dodatkowe ozdoby w postaci liści lub gałązek. Niewątpliwie sztuka ta wymaga twórczego podejścia, cierpliwości i kreatywności ale może ją uprawiać każdy zainteresowany wzbogacając dekoracje stołów podczas własnych imprez okolicznościowych.

Ta wiadomość została wysłana Systemem SMS.

74413

Zobacz inne

Leave a Comment