Szkoła w Szarocinie upamiętniła Światowy Dzień Sybiraka

W dniu 18 września 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Szarocinie upamiętniono Światowy Dzień Sybiraka.

Dla podkreślenia wagi polskości i wolności, a przede wszystkim dla upamiętnienia nadzwyczaj trudnych przejść zesłanych na Sybir Polaków, uczniowie klasy V z wychowawcą Panią Eweliną Kościelniak przygotowali uroczysty apel, który miał w prostych pytaniach i odpowiedziach wytłumaczyć wszystkim uczniom, jak ważne jest by byli dumni ze swej polskości oraz z tego, że ich szkoła nosi wyjątkowe imię odważnych i nie poddających się trudnościom Polaków.

Dzień wcześniej delegacja ze szkoły uczestniczyła w Jeleniej Górze na uroczystości 80 rocznicy napaści Sowietów na Polskę, 30-lecia reaktywowania Związku Sybiraków w Jeleniej Górze, oraz Dnia Sybiraka.

Wsparcia udzielili Jakub i Julia Waśko, absolwenci (obecnie uczniowie LO w Kamiennej Górze), którzy w okresie uczęszczania do placówki w Szarocinie wielokrotnie uświetniali swoimi występami artystycznymi liczne uroczystości związane z Sybirakami, którzy od ponad 10 lat są w nazwie szkoły.

Zobacz inne

Leave a Comment