Sygnaliści myśliwscy zagrają na pasterce

Dziś dnia 15 grudnia 2015 roku w Bazylice w Krzeszowie odbyła się próba połączonych zespołów sygnalistów myśliwskich „Durlakowe Rogi” z Kamiennej Góry i „Odgłosy Kniei” z Wałbrzycha. Te dwa zespoły zaprezentują kolędy podczas tegorocznej pasterki w Bazylice.
Wspólne spotkanie z organistą miało na celu dopracowanie aspektów technicznych, aby brzmienie solisty i pozostałych członków zespołu było dobrze słyszane podczas oficjalnego występu.

Zespół Sygnalistów Myśliwskich “Durlakowe Rogi” jako zorganizowana forma muzyczna rozpoczął swoją działalność 11 kwietnia 2007 roku. Początki istnienia to jednak wiosna 2006 roku kiedy to rozpoczął się kurs sygnalistów myśliwskich dla członków i sympatyków KŁ “Leśnik”, który następnie stał się ostoją dla wszystkich tych, którym jest bliska muzyka myśliwska i zarazem kultywowanie obyczajów oraz tradycji polskiego łowiectwa.

Od czasu powstania, zespół “Durlakowe Rogi” dał bardzo wiele występów w naszym regionie uświetniając różne uroczystości, biesiady, śluby oraz inne imprezy związane z łowiectwem i nie tylko.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment