Święto Mleka 2016

Dnia 27 sierpnia 2016 roku nad kamiennogórskim zalewem odbędzie się VI Powiatowe Święto Mleka.

W tym roku po raz kolejny portalowi czadrow.pl został zaproponowany patronat medialny. Relację z wydarzenia będzie można obejrzeć na naszym serwisie.

Corocznie organizowana impreza przez Starostwo Powiatowe w Kamiennej Górze zapewnia mieszkańcom regionu mnóstwo atrakcji.
Oprócz występów scenicznych, nad kamiennogórskim zalewem odbywają się liczne konkursy i pokazy cieląt. Można spróbować swoich sił w ujeżdżaniu byka rodeo, dojenia krowy czy wziąć udział w konkurencji muczenia.

W trakcie imprezy na scenie pojawiają się lokalne zespoły wokalne. W tym sezonie swoją obecność na Święcie Mleka potwierdził Mariusz Szwed – finalista polskiej edycji MasterChef, który specjalnie dla Państwa, wykona pokaz kulinarny.

swietomleka2016Starostwo Powiatowe w Kamiennej Górze oraz Powiatowy Zespół Doradców w Kamiennej Górze zapraszają sołectwa, koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia i mieszkańców powiatu do udziału w konkursie na „Najsmaczniejszy sernik”.
Rozstrzygniecie konkursu odbędzie się podczas VI Święta Mleka.
Udział w konkursie jest dobrowolny i następuje na podstawie pisemnego lub słownego zgłoszenia do 10 sierpnia 2016 roku.
Nadzór nad przebiegiem konkursu sprawuje Powiatowy Zespół Doradców w Kamiennej Górze tel. 75 744 78 52, mail pzd.kgora@dodr.pl.

Wydarzenie Święta Mleka ma na celu promowanie hodowli bydła mlecznego i wysokojakościowej produkcji mleka w powiecie kamiennogórskim. Na wielu stoiskach można degustować produkty regionalne i inne przetwory mleczne.

Szczegóły na plakacie.

Aktualizacja
Relacja z wydarzenia dostępna tutaj.

Nasze relacje z wcześniejszych edycji Święta Mleka można obejrzeć tutaj.

79387

 

Zobacz inne

Leave a Comment