Święto Mleka 2015

Dziś dnia 29.08.2015 roku nad kamiennogórskim zalewem odbyła się V edycja Święta Mleka. Corocznie organizowana impreza przez Starostwo Powiatowe w Kamiennej Górze zapewniła mieszkańcom regionu mnóstwo atrakcji. Imprezę uroczyście otworzył Starosta Jarosław Gęborys wraz z zaproszonymi gośćmi, w gronie których znalazła się również mieszkanka naszego sołectwa Iwona Krawczyk, radna województwa dolnośląskiego, przypominając wszystkim, iż Święto Mleka jest jej pomysłem.Oprócz występów scenicznych, nad kamiennogórskim zalewem odbywały się liczne konkursy i pokazy cieląt. Można było jak co roku spróbować swoich sił w ujeżdżaniu byka rodeo, dojenia krowy czy wziąć udział w konkurencji muczenia.
W trakcie imprezy na scenie pojawiały się lokalne zespoły wokalne. Gwiazdą wieczoru był występ grupy „The Roots Rockets”, wykonującej reggae. Zespół zdobył sławę w 2013 roku kiedy dotarł do półfinału talent show telewizji Polsat “Must Be the Music. Tylko muzyka”.

Podczas tegorocznej edycji Święta Mleka sołectwo Czadrów prowadziło własne stoisko handlowe. Na stoisku były sprzedawane przez Radę Sołecką domowe wypieki (ciasta i pierogi). Miło nam poinformować, iż zostały sprzedane wszystkie przygotowane produkty. Gratulujemy.

Wydarzenie Święta Mleka ma na celu promowanie hodowli bydła mlecznego i wysokojakościowej produkcji mleka w powiecie kamiennogórskim. Na wielu stoiskach można było degustować produkty regionalne i inne przetwory mleczne. Święto kończy dyskoteka, która trwa do późnych godzin wieczornych.

Zapraszamy do poniższej galerii prezentującej atmosferę tego wydarzenia.
Relacje z wcześniejszych edycji Święta Mleka dostępne tutaj >>.

Share

Zobacz inne

0 Thoughts to “Święto Mleka 2015”

  1. Damian

    Szkoda, że impreza miała jedynie charakter polityczny.
    I dlatego to zepsuło wszystko.

Leave a Comment