Święto Miasta Lubawka – program

Gmina Lubawka i Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Lubawce serdecznie zapraszają już w najbliższą sobotę 29 lipca na Święto Miasta Lubawka, które odbędzie się po raz kolejny na rynku miejskim.

O godzinie 15:30 uroczystego otwarcia tegorocznych obchodów dokona Burmistrz Miasta wraz z gościem specjalnym. Następnie na scenie zaprezentują się instrumentaliści afrykańscy, którzy za pomocą najstarszych instrumentów świata gorącymi rytmami zagrzeją wszystkich do wspólnej zabawy.

O godz.16:10 na lubawskiej scenie zaprezentuje się uzdolniona młodzież z Zespołu Szkół Publicznych w Lubawce. – Chór Cantare pod opieką Pani Anny Matysiak.

Kolejną muzyczną odsłoną podczas Święta Miasta będą występy zaprzyjaźnionych zespołów ludowych – o godz.16:35 wystąpią „ Złote Nutki „ z Przedwojowa „ , następnie zespół „Zgoda” z Chełmska Śląskiego, a o godz. 17:35 gospodarze Miasta Lubawka – Zespół „Wrzos”.

O godz. 18:00 zagra Orkiestra Dęta z ponad 70 letnią tradycją, pod batutą kapelmistrza Ryszarda Migdalskiego.

Od godziny 18:30 „Cała sala śpiewa z nami”, a to za sprawą pierwszej tegorocznej Gwiazdy Święta Miasta – ikony polskiej estrady, Jerzego Połomskiego. Niekwestionowana gwiazda piosenki lat 60.70. zaprezentuje znane wszystkim przeboje, m.in.: „Bo z dziewczynami”, czy „Woziwoda”.

O godz.19:45 rozpocznie się Disco Polo Show, w którym nie zabraknie największych przebojów dance, pięknych tancerek oraz pokazów ognia.

O godz.21:30 na lubawskiej scenie zabrzmi utwór „Macho”, a więc Krzysztof K.A.S.A Kasowski, twórca hitów „Piękniejsza” oraz „ Chce być idolem ”. Latynoskie rytmy w połączeniu z reggae oraz muzyką ludową będą zabawiać zebraną publiczności do godz.22:40, kiedy to rozpocznie się druga odsłona Disco Polo Show. Punktualnie o północy zakończymy oficjalnie kolejne Święto Miasta.

W trakcie trwania imprezy zapraszamy do odwiedzenia także galerii lokalnych pasjonatów malarstwa, fotografii oraz rękodzieła. Dawkę emocji zagwarantują także ratownicy z pokazem alpinistycznym. Z garścią praktycznych informacji pojawi się również przedstawiciel Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, który udzieli fachowych porad dotyczących świadczeń emerytalnorentowych. Nie zabraknie także stoisk gastronomicznych oraz atrakcji dla najmłodszych. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy.

Gościem specjalnym, który otworzy wydarzenie wraz z Burmistrzem Miasta będzie pani Anna Sromek, jedna z najstarszych lubawczanek i prawdopodobnie jedyna, żyjąca przedstawicielka przedwojennych mieszkańców Lubawki.Share

Zobacz inne

Leave a Comment