“Świetliki” z SP2 w Kamiennej Górze podsumowały kolejną akcję

Pierwszego dnia wiosny, 24 uczniów ze Szkolnej Grupy Wolontariuszy „Świetliki” z SP2 w Kamiennej Górze, pod opieką Moniki Stawarz i Katarzyny Łękawskiej, wzięło udział w XI Biegu Sponsorowanym organizowanym przez Fundację Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Jest to niezwykłe wydarzenie, które łączy działalność charytatywną, sport i przedsiębiorczość. Przy Hali Stulecia, na Pergoli, w sportowym duchu i z ideą niesienia pomocy spotkało się ponad 2000 uczestników.

Aby wziąć udział w biegu, każdy jego uczestnik musi znaleźć sponsora. W przypadku „Świetlików” byli to rodzice, krewni lub nauczyciele, którzy zgodzili się zapłacić za wysiłek fizyczny biegacza. Sponsor deklaruje dowolną kwotę za każde pokonane okrążenie, czyli około 450 m. Tylko od uczestnika zależy jaki dystans uda mu się przebiec i jaką kwotę uzbiera. Przed biegiem odbierane są karty kontrolne. Dowodem na ilość pokonanych okrążeń są zebrane na karcie pieczątki. Szybkość w pokonywaniu dystansu nie ma znaczenia. Można biec, truchtać, iść – ważne jest dedykowanie swojego czasu i wysiłku innym. Cała akcja ma wymiar nie tylko finansowy, ale także ideowy i edukacyjny.

Zebrane od sponsorów pieniądze finalnie trafiają na konto Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci i są przeznaczane na potrzeby podopiecznych. Dziś (wtorek, 16 kwietnia) „Świetliki” zakończyły zbiórkę pieniędzy od sponsorów i podsumowały akcję. Zebrane środki w kwocie 3770 złotych zostaną przekazane na rzecz chorych dzieci.

Share

Zobacz inne