„Świetlicowo zaprogramowani” za nami

Od marca do listopada br. młodzi mieszkańcy gminy Czarny Bór korzystać mogli z szeregu warsztatów i animacji w ramach projektu „Świetlicowo zaprogramowani” dofinansowanego ze środków Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu.

Dzięki wsparciu Fundacji na świetlicach wiejskich panowało prawdziwe naukowe szaleństwo i edukacja przez zabawę. W ramach zadania zrealizowano m in. warsztaty z robotyki (podczas zajęć młodzi adepci informatyki mieli okazję zgłębić wiedzę o kodowaniu, uczyli się tworzyć gry, programować roboty, a nade wszystko rozwijali logiczne i kreatywne myślenie). Odbyły się także warsztaty z animacji poklatkowej (uczestnicy poznali możliwości własnoręcznego realizowania filmów animowanych metodą poklatkową oraz dowiedzieli się jak w sposób kreatywny i wartościowy wykorzystać możliwości smartfona) oraz warsztaty młodego naukowca, gdzie poprzez zabawę i eksperyment uczestnicy zgłębiali tajniki podstawowych zjawisk fizycznych i chemicznych.

Projekt „Świetlicowo zaprogramowani” okazał się strzałem w przysłowiową „10” oraz prawdziwie wybuchową mieszanką mechaniki, automatyki, informatyki, animacji poklatkowej i dobrej zabawy z naukami ścisłymi. Były roboty z LEGO kreatywne rozwiązywanie problemów, eksperymenty i super zabawą.

Share

Zobacz inne