Świdniczanka zatrzymana na gorącym uczynku usiłowania kradzieży samochodu

Policjanci Komisariatu Policji II w Wałbrzychu zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 34-letnią mieszkankę Świdnicy, która usiłowała ukraść samochód swojemu znajomemu. W toku przeprowadzonych na miejscu zdarzenia czynności funkcjonariusze ustalili, że kobieta kilka dni wcześniej dokonała już kradzieży tego samego pojazdu.

Policjanci drugiego komisariatu sygnał o usiłowaniu kradzieży z włamaniem do samochodu otrzymali w minioną niedzielę wieczorem. Na miejscu funkcjonariusze słuchając relacji pokrzywdzonego ustalili, że 34-latka już w poprzednią środę ukradła mu samochód, kiedy ten odwiedził ją w miejscu jej zamieszkania i pozostał u niej na noc. Mężczyzna nie zgłaszał tego faktu Policji, gdyż w czwartek we własnym zakresie odnalazł swój pojazd zaparkowany przy ul. Wysockiego w Wałbrzychu. Pokrzywdzony liczył także, że 34-latka dobrowolnie odda mu skradzione kluczyki od samochodu i od mieszkania.

Kobieta nie dała jednak za wygraną i po kilku dniach – 27 stycznia bm. około godziny 13:00 – ponownie próbowała dokonać kradzieży tego samego pojazdu wartego 12 tysięcy złotych. Ze względu na zainstalowane w pojeździe zabezpieczenie, to jej się jednak nie udało. Pokrzywdzony wiedząc o drugiej próbie kradzieży z włamaniem do swojego samochodu, postanowił ostatecznie powiadomić Policję.

34-latka wpadła na gorącym uczynku przestępstwa jeszcze tego samego dnia wieczorem. Kobieta została zatrzymana przez funkcjonariuszy drugiego komisariatu, kiedy próbowała po raz trzeci odjechać pojazdem. Świdniczanka stanie teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 10.

Źródło:
Policja Wałbrzych
sierż. szt. Marcin Świeży

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment