Świąteczny koncert Filharmonii Sudeckiej

Informujemy, iż dnia 16 grudnia o godz. 18:00 w wałbrzyskiej Galerii Victoria odbędzie się 1,5-godzinny świąteczny koncert Filharmonii Sudeckiej.

W repertuarze znane i lubiane utwory świąteczne w zupełnie nowym wykonaniu Orkiestry Symfonicznej. Przyjdź i poczuj magię nadchodzących Świąt. Niezapomniane muzyczne emocje gwarantowane.

Wśród wielkich dzieł Czajkowskiego na czoło wysuwają się utwory symfoniczne oraz opery i balety. Świąteczna tematyka „Dziadka do orzechów”, barwne, plastyczne postaci i doskonała muzyczna ich charakterystyka powodują, że w okresie przed Świętami Bożego Narodzenia ten balet często gości na scenach teatrów muzycznych. Jednocześnie muzyka z baletu w formie suity prezentowana jest na koncertach symfonicznych i cieszy się ogromnym powodzeniem nie tylko wśród dzieci. Może nie każdy chce przyznać się do tego, ale przecież chętnie wracamy do okresu dzieciństwa, kiedy konflikt na podwórku o piłkę stawał się problemem rangi światowej. Bajki pozwalają wrócić do beztroskiego świata i dzięki temu możemy w pełni czuć się dorosłymi na tyle, ile dziecka pozostaje w każdym z nas. Grudniowy program wprowadzi w świąteczny nastrój i pozwoli przez chwilę poczuć się dziećmi.Share

Zobacz inne

Leave a Comment