Świąteczny Jarmark w Dvorze Kralove

W minioną niedzielę, w Dvorze Kralove nad Łabą – mieście partnerskim Kamiennej Góry odbył się uroczysty jarmark bożonarodzeniowy. Zorganizowany został w ramach realizowanego przez nasze samorządy wspólnego projektu kulturalnego.

Nie zabrakło straganów z lokalnymi produktami, rękodziełem, smacznym jedzeniem. Na swoich stoiskach regionalnymi wyrobami gości częstowali również kamiennogórzanie. Na scenie wystąpiło kilka zespołów, w tym kamiennogórska „Olga”. Całość zwieńczyło wspólne włączenie lampek na choince i efektowny pokaz sztucznych ogni.

Przed rozpoczęciem wydarzenia doszło też do spotkania burmistrza Krzysztofa Świątka i starosty Dvoru Kralove Jana Jarolima. Samorządowcy podsumowali dotychczasową współpracę oraz rozmawiali o kolejnych planach współpracy, głownie w obszarze kulturalnej i sportowej wymiany mieszkańców.

Przypomnimy, że oficjalna współpraca z czeskim partnerem trwa niecałe dwa lata. Jest ona jednak bardzo intensywna. W tym czasie udało się już zorganizować kilka wspólnych projektów. Jednym z nich są właśnie jarmarki świąteczne. W ramach tego samego projektu w bieżącym roku, zarówno po stronie czeskiej i polskiej odbyło się kilka koncertów i występów młodych i starszych artystów.

Ostatnim punktem tego działania będzie zaplanowany na 10 grudnia bożonarodzeniowy jarmark w Kamiennej Górze, o którym informowaliśmy wcześniej.Share

Zobacz inne

Leave a Comment