Surowe konsekwencje dla kierowcy, który uciekł z miejsca kolizji

W piątek, 16 grudnia br. około godz. 8 przy ul. Tadeusza Kościuszki w Kamiennej Górze kierujący busem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wjechał na chodnik w rejonie przejścia dla pieszych, a następnie uderzył w prawidłowo zaparkowany pojazd, który stał na parkingu.

Ruch pieszych o tej porze, w rejonie szkoły, był zwiększony, więc kierujący miał wiele szczęścia, że nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał. Zachowanie kierowcy było karygodne, ponieważ odjechał on z miejsca zdarzenia.

W wyniku współpracy pomiędzy świadkami tej kolizji a policjantami z Referatu Ruchu Drogowego z Kamiennej Góry oraz Jeleniej Góry w ciągu kilku godzin ustalono sprawcę zdarzenia. Jak się okazało, kierującym był 20-latek z powiatu karkonoskiego. W ciągu ostatnich kilku miesięcy na swoim koncie posiadał już dwie kolizje oraz wykroczenia dotyczące przekroczenia prędkości. Zdarzenie, do którego doprowadził, było trzecim związanym z zagrożeniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ciągu 2 lat od wydania prawa jazdy, co oznaczało dla niego utratę uprawnień do kierowania.

Policjanci oprócz zatrzymania 20-latkowi prawa jazdy nałożyli na niego mandat karny w kwocie 3000 złotych i 10 punktów karnych, a dodatkowo z powodu uszkodzeń pojazdu zatrzymali dowód rejestracyjny.

Źródło: KPP Kamienna Góra, st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment