Stypendia dla najlepszych

Kilkudziesięciu najlepszym uczniom kamiennogórskich szkół burmistrz Janusz Chodasewicz wręczył stypendia. Uroczystość odbyła się w Sali Witrażowej ratusza. Sala była wypełniona uczniami klas siódmych i ósmych, a także byłymi już gimnazjalistami. Razem z nimi przyszło do ratusza wielu rodziców, którym również burmistrz miał okazję podziękować wychowania dzieci i osiągniętych przez nie wyników.

Najlepsi z najlepszych mogą pochwalić się średnią ocen 5,79. To Katia Marczak z SP nr 1 oraz Nikola Mongiało z SP nr 2. Wśród gimnazjalistów liderami okazali się Nina Osińska oraz Piotr Maciaszek (oboje z gimnazjum nr 2), którzy na egzaminie gimnazjalnym uzyskali po 86 proc. Pozostali stypendyści legitymują się średnią minimum 5,0. Wszyscy odebrali ode mnie dyplomy, a także nagrody w wysokości 500-600 zł. Nagrodami i dyplomami uhonorowanych zostało także czworo utalentowanych sportowców. Wśród nich była Maja Olszak z SP nr 1, która zajęła III miejsce na Mistrzostwach Polski w pięcioboju.

Burmistrz gratulując młodym ludziom sukcesów, życzył im dalszych, spełniania marzeń i osiągania zamierzonych celów. Zapewnił również w imieniu starszego pokolenia kamiennogórzan, że nadal będzie robione wszystko, by doceniać ponadprzeciętne osiągnięcia i wzorowe postawy młodych.  Wyraził też przekonanie, że nagrodzeni jeszcze nie raz dadzą nam powody do dumy.

Foto: Bogdan Adamus

Share

Zobacz inne

Leave a Comment