Strefa Płatnego Parkowania

Od 1 lipca 2016 r. w Kamiennej Górze obowiązywać zacznie Strefa Płatnego Parkowania. Opłaty za parkowanie samochodów obejmą ulice: Stefana Żeromskiego, Słowiańską, Młyńską, Browarową, Krótką, Łużycką, Parkową, Ogrodową, Starą, Henryka Sienkiewicza, Władysława Broniewskiego, Ks. Bolka I, Słoneczną, Adama Mickiewicza, Plac Grunwaldzki i Plac Wolności.

Zgodnie z podjętą UCHWAŁĄ Nr XII/70/15 RADY MIASTA KAMIENNA GÓRA z dnia 29 października 2015 r. za postój w miejscach do tego wyznaczonych pobierana będzie „opłata postojowa” na zasadach i stawkach określonych w ww. uchwale.

Operator przewidział też możliwość opłat mobilnych za postój za pomocą systemu smsAdminPark (www.smsadminpark.pl). Jest to system „mobilnego parkomatu”, dzięki któremu korzystanie z płatnych postojów parkingowych jest proste i wygodne. Do opłacenia postoju wystarczy aplikacja w smartfonie lub wysłanie standardowego SMSa.

parkowanie2Prace związane z wdrożeniem organizacji ruchu (montaż oznakowania poziomego i pionowego, montaż urządzeń – parkomatów), na ulicach objętych Strefą Płatnego Parkowania rozpoczną się już 23 czerwca.

1 lipca również działalność rozpocznie biuro operatora Strefy Płatnego Parkowania – firmy PPUH „DEJW” Dawid Biernat. Mieścić się ono będzie przy ul. Młyńskiej 1 w Kamiennej Górze, czynne w dniach: poniedziałek – piątek w godz. od 09:00 do godz. 17;00 oraz w soboty w godz. od 09:00 do 14:00, tel: 515 142 934.

Wszelkie niezbędne informacje dotyczące funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania, w tym instrukcje obsługi parkomatów, regulamin, reklamacje, płatności mobilne itp., można znaleźć również na stronie internetowej www.adminpark.pl pod zakładką; Kamienna-Góra.

parkowanie1

 

Zobacz inne

Leave a Comment