Straszny Dwór w Zgorzelcu

Informujemy, iż już niebawem w naszym regionie odbędzie się bardzo widowiskowe wydarzenie kulturalne.

Dnia 11 listopada 2017 roku w Zgorzelcu w hali PGE Turów Arena wystawiona zostanie polska opera narodowa „Straszny Dwór”.

Zrealizowany z ogromnym rozmachem spektakl jest prezentowany w ramach trwającej od czerwca I edycji Karkonoskiego Festiwalu Operowego.

Pierwsza edycja Karkonoskiego Festiwalu Operowego to wyjątkowe wydarzenie adresowane do szerokiej publiczności Kotliny Jeleniogórskiej, regionów transgranicznych oraz – ze względu na ogólnopolską reklamę – miłośników opery w całym kraju. Zrealizowana z ogromnym rozmachem opera narodowa „Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki to w pewnym sensie „dzieło pilotażowe” całego projektu. Świetny odbiór z jakim dotychczas spotykało się widowisko, które swoją plenerową odsłonę miało 23 czerwca na stadionie w Jeleniej Górze, pozwala mieć nadzieję, że ta odważna forma popularyzacji wielkich dzieł muzycznych będzie kontynuowana.

W Zgorzelcu opera „Straszny Dwór”, uchodząca za najdoskonalsze z Moniuszkowskich dzieł, wystawiona zostanie 11 listopada, w dniu Święta Niepodległości, w hali sportowo-widowiskowej PGE Turów Arena przy ul. Lubańskiej. Na scenie trwającego 240 minut widowiska, które rozpocznie się o godzinie 18:00, wystąpi liczący ponad sto osób zespół artystów. Relacje widzów i recenzje po jeleniogórskim spektaklu dają przedsmak zachwycającego przedstawienia, podczas którego Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze pod dyrekcją Jerzego Koska, soliści-śpiewacy, balet i chór wyczarują przed oczami zgorzeleckich widzów codzienność szlacheckiego dworu i wyśpiewają Moniuszkowską opowieść o Polakach, ich rubaszności, wadach, ale też honorze i innych zaletach, z których możemy i powinniśmy być dumni.

Sprzedaż biletów:

– Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze – od pon. do piątku w godz. 13:00-16:00
– zamówienie telefoniczne pod numerem – 75 75 381 65
– Centrum Sportowo-Rekreacyjne ( CSR Sp. z o.o. )-ul. Maratońska w godzinach: 8-20 od poniedziałku do niedzieli
– Hala Widowiskowo-Sportowa PGE Turów Arena- ul. Lubańska w godzinach: 8-15 od poniedziałku do piątku
– Muzeum Łużyckie w Zgorzelcu – ul. Daszyńskiego w godzinach: 8-16 od poniedziałku do piątku
– bilety24.plShare

Zobacz inne

Leave a Comment