Stracił prawo jazdy

Policjanci Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w przeciągu tygodnia po raz kolejny na terenie gminy Kamienna góra zatrzymali kierowcę, który w obszarze zabudowanym jechał o wiele szybciej niż pozwalają na to przepisy. Pirat drogowy gnał bowiem z prędkością aż 103 km/h. Poza mandatem i punktami karnymi stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Policjanci ponownie apelują o rozwagę na drodze i przestrzeganie przepisów drogowych!!!

Funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w czasie codziennej służby przeprowadzają szereg kontroli drogowych w związku z przekroczeniem prędkości. Jak pokazują statystyki, bardzo często właśnie nadmierna prędkość staje się przyczyną wielu tragicznych zdarzeń drogowych. Niestety pomimo licznych apeli o bezpieczną jazdę kierowcy wciąż zatrzymywani są w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości, potwierdza to kolejny przypadek odebrania prawa jazdy 29 – letniemu mężczyźnie, mieszkańcowi Złotoryi, który w obszarze zabudowanym, na terenie gminy Kamienna Góra, gdzie ograniczenie prędkości wynosi 50 km/h i gdzie nie ma pobocza, umożliwiającego bezpieczne poruszanie się pieszym, jechał o wiele szybciej, niż pozwalają na to przepisy. Mężczyzna kierując samochodem osobowym marki BMW, przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h.

Nieodpowiedzialny kierowca otrzymał mandat karny w wysokości 400 zł i 10 punktów karnych oraz co chyba najbardziej dotkliwe, stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Ponownie przypominamy, iż zgodnie z obowiązującymi od 18 maja 2015 roku przepisami, każdy z uczestników ruchu drogowego po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h, straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Jeżeli pomimo zakazu osoba taka nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.

Niezależnie od wyżej opisanych konsekwencji, policjanci przypominają, że każdorazowo, jadąc po drodze w sposób brawurowy i nieodpowiedzialny, możemy stać się potencjalnym zabójcą. W związku z czym warto się zastanowić, zanim rozwiniemy duże prędkości, głównie w miejscach, gdzie rozwijać ich nie należy.

Apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę z prędkością dostosowaną do przepisów i warunków panujących na drodze.

Źródło: Policja Kamienna Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz